• Osma pobjeda

borac svlacionica

Nogometaši banjalučkog Borca su u devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedili GOŠK u Gabeli rezultatom 3:0.

Gostujući sastav je stigao u vodstvo već u 12. minuti susreta. Kolumbijski lijevi bočni Sebastian Herrera je ubacio loptu s lijeve strane, a Srđan Grahovac glavom matirao Filipa Vasilja.

Osam minuta kasnije Borac je udvostručio prednost, a u strijelce se upisao Alen Jurilj koji je pogodio za rezultat prvog dijela i to nakon asistencije Zorana Kvržića.

Vrijedi spomenuti da su domaći tražili jedanaesterac krajem prvog poluvremena kada je Luka Nižić oboren u kaznenom prostoru, no sudac Admir Musić je pokazao da je riječ o simuliranju te mu dodijelio žuti karton.

Igrala se 52. minuta susreta kada je banjalučki sastav uspio postići i treći gol. Nakon ubačaja Herrere s lijeve strane, mrežu vratara domaćih je pogodio Jovo Lukić.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te je banjalučki sastav ostvario osmu uzastopnu pobjedu i ostao na čelu tabele s 24 boda dok je GOŠK deveti s 11.

GOŠK - Borac 0:3 (Grahovac 12', Jurilj 20', Lukić 52')