• BORDO DIO GRADA SLAVI

baklje saraj nogom

Nogometaši Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Željezničara s 3:0, u 150. vječitom derbiju.

Sarajevo je u okviru 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine uspjelo savladati najvećeg rivala i sa šestom pobjedom iz devet utakmica vratiti se na drugo mjesto na tabeli.

Obje ekipe prikazale su napadačku igru, ali i pored toga nije bilo mnogo prilika. Terensku inicijativu imali su domaći igrači koji su u prvom poluvremenu uspjeli iskoristiti dvije prilike i doći do ubjedljive prednosti.

U 27. minuti Oliveira je centrirao s lijeve strane u peterac gostiju odakle Hasić iz drugog pokušaja uspijeva savladati vratara Željezničara Muftića.

Hasić je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena preuzeo ulogu asistenta, a ovaj put u strijelce se upisao Oliveira koji je rezantnim udarcem s desetak metara pogodio rašlje gola.

Željezničar je u drugom poluvremenu pokušavao smanjiti zaostatak, a najbliži tome bio je Mekić u 79. minuti koji s ivice šesnaesterca šutira tik pored gola. S druge strane u stopostotnoj prilici se našao Čataković koji, tek što je ušao u igru, izlazi sam pred Muftića, ali vratar Željezničara brani njegov šut.

Ipak, Čataković je nekoliko minuta kasnije uspio pogoditi, na centaršut Deurakovića, za konačnih 3:0.