• Bravo Franko

Neum je protekloga vikenda bio domaćin ovogodišnjeg 28. KUP natjecanja za seniore, 22. kadetskog i 24. juniorskog Šahovskog saveza Herceg-Bosne. Predsjednik Šahovskog saveza Herceg-Bosne gosp. Željko Bogut je pozdravio sve ljubitelje šaha, uvažene goste i zaželio dobrodošlicu svima te 22. kadetsko i 24. juniorsko prvenstvo Šahovskog saveza Herceg-Bosne proglasio otvorenim.

Na prvenstvu je nastupilo: 6 juniora, 10 kadetkinja i 52 kadeta iz 12 klubova. Igrao se Bergerov sustav, a tempo igre bio je 30 minuta po igraču, odnosno 1 sat za cijelu partiju.

Pobjednici po kategorijama su osvojili titulu prvaka Šahovskog saveza Herceg-Bosne, a tri najuspješnija natjecatelja u svim kategorijama stjeću pravo nastupa na kadetskom, odnosno juniorskom prvenstvu ŠU BiH.

U neumu su i ove godine nastupili i predstavnici ŠK Kiseljak koji su u seniorskoj ekipnoj kategoriji osvojili treće mjesto. Najuspješniji pojedinac bio je Franko Tomičić koji je i ove kao i prošle godine u kategoriji kadeta do 18 godina osvojio prvo mjesto te se plasirao na državno natjecanje.