soc skrb 1

Rijetki su javni službenici koji svoj posao obavljaju ne samo savjesno i odgovorno, svjesni činjenice da su na toj poziciji da bi "služili" građanima koji ih i plaćaju a kamoli oni koji isti rade s ljubavlju pa ukoliko je potrebno, i izvan radnog vremena.

Međutim, djelatnici Službe za socijalnu skrb Općine Kiseljak doslovno žive svoj posao. Naime, ova Služba, prethodno Odjel socijalne skrbi, odnedavno je promijenila adresu te se više, fizički naravno, ne nalazi u zgradi Općine Kiseljak nego je preselila u obnovljeni i ljetos novootvoreni objekt za potrebe Edukacijsko-rehabilitacijskog centra. Služba za socijalnu skrb Općine Kiseljak je u istom objektu samo s druge strane i ima poseban ulaz ali i sasvim adekvatne prostorije za potrebe radnika ali i korisnika.

soc skrb 6

Osim boljim prostorom, Služba će ubuduće biti upotpunjena i brojnijim a samim time i za potrebe obavljanja ovog zaista osjetljivog posla, adekvatnijim kadrom te će isti činiti dva socijalna radnika, pravnik, sociolog te kao šefica dosadašnjeg Odjela a ubuduće vjerojatno i Službe, gospođa Marica Pušić kao pedagog i psiholog. S obzirom na ogroman terenski rad koji Služba zahtijeva, posjetivši njihove nove prostorije, zatekli smo samo dio djelatnika koji su s nama podijelili oduševljenje promjenama jer će iste, kako su nam kazali, zasigurno olakšati komunikaciju s korisnicima a samim time i njihov posao. S tim u vezi imaju još nekih ideja i planova glede daljnjeg osposobljavanja prostora te pretvorbe istog u maksimalno udobnu atmosferu kako bi se korisnici tijekom posjeta Službi osjećali što udobnije.

soc skrb 5

Ovo je iznimno važno s obzirom da većina osoba konkretno ovu Službu posjećuju u trenucima određenih privatnih ili obiteljskih problema stoga su diskrecija, profesionalizam te ugodno okruženje od velikog značaja. Potrebe za preseljenjem su i više nego opravdane pogotovo kada vidimo samo dio funkcija odnosno djelatnosti Službe: od neposrednog ostvarivanja socijalne zaštite, ostvarivanja funkcija organa skrbništva, praćenja socijalnih problema i potreba, preventivnih djelatnosti, obiteljskih savjetovanja, planiranja socijalne zaštite itd, dok su korisnici iste djeca bez roditeljske skrbi, odgojno zanemarena djeca, osobe s invaliditetom, materijalno neosigurane i za rad nesposobne osobe, osobe i obitelji u stanju socijalne potrebe, osobe s društveno negativnim ponašanjem, osobe ovisne o psiho aktivnim supstancama i brojne druge. Njihov posao naravno pretpostavlja i blisku suradnju s drugim općinskim službama tako da je "putovanju" u zgradu Općine svakodnevnica, ali i raznim drugim ustanovama, centrima i ministarstvima a sve u cilju što učinkovitije pomoći korisnicima kojima su nerijetko na raspolaganju i vikendima. Svjesni da nitko pomoć ne traži ukoliko mu zaista nije potrebna, ovi službenici nemaju taj luksuz "zatvaranja vrata" ili ne javljanja na telefon pa čak i izvan radnog vremena.

soc skrb 4

Pozitivnom ističu suradnju s policijskim te službenicima kiseljačkog Doma zdravlja s kojima nerijetko idu u intervencije a ono što im najteže pada su slučajevi kada nemaju mogućnost pomoći u danom trenutku. Međutim, ni ovo slučajevi ih ne obeshrabre nego samo natjeraju na kreativnija rješenja koja nerijetko uključuju i njihov još jači privatni angažman i odricanja. Problem s kojim se susreću često a koji je dugoročnog karaktera je nedostatak tzv. sigurne kuće u našoj Županiji jer je broj osoba, najčešće žena i djece kojima je barem privremeno potrebno mjesto za boravak izvan vlastitog doma dosta velik.

soc skrb 3

Naime, problem obiteljskog nasilja je itekako prisutan i u općini Kiseljak stoga ova Služba uskoro kreće u akciju promocije jednog dokumenta čiji su potpisnici osim ove Službe, i načelnik Općine, ravnatelj Doma zdravlja, ravnatelji svih škola, zapovjednik Policijske stanice Kiseljak, predsjednica Općinskog suda Kiseljak kao i predstavnica Centra za mentalno zdravlje Kiseljak.

soc skrb 2

Riječ je o "Protokolu o međusobnoj suradnji u radu na prevenciji i zaštiti žrtava nasilja u obitelji za općinu Kiseljak" koji ima za cilj što sustavnije i adekvatnije rješavati problem obiteljskog nasilja ali i putem što većeg osvještavanja javnosti o istom, raditi i na njegovoj prevenciji.

artinfo.ba

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST

soc skrb 1

Rijetki su javni službenici koji svoj posao obavljaju ne samo savjesno i odgovorno, svjesni činjenice da su na toj poziciji da bi "služili" građanima koji ih i plaćaju a kamoli oni koji isti rade s ljubavlju pa ukoliko je potrebno, i izvan radnog vremena.

Međutim, djelatnici Službe za socijalnu skrb Općine Kiseljak doslovno žive svoj posao. Naime, ova Služba, prethodno Odjel socijalne skrbi, odnedavno je promijenila adresu te se više, fizički naravno, ne nalazi u zgradi Općine Kiseljak nego je preselila u obnovljeni i ljetos novootvoreni objekt za potrebe Edukacijsko-rehabilitacijskog centra. Služba za socijalnu skrb Općine Kiseljak je u istom objektu samo s druge strane i ima poseban ulaz ali i sasvim adekvatne prostorije za potrebe radnika ali i korisnika.

soc skrb 6

Osim boljim prostorom, Služba će ubuduće biti upotpunjena i brojnijim a samim time i za potrebe obavljanja ovog zaista osjetljivog posla, adekvatnijim kadrom te će isti činiti dva socijalna radnika, pravnik, sociolog te kao šefica dosadašnjeg Odjela a ubuduće vjerojatno i Službe, gospođa Marica Pušić kao pedagog i psiholog. S obzirom na ogroman terenski rad koji Služba zahtijeva, posjetivši njihove nove prostorije, zatekli smo samo dio djelatnika koji su s nama podijelili oduševljenje promjenama jer će iste, kako su nam kazali, zasigurno olakšati komunikaciju s korisnicima a samim time i njihov posao. S tim u vezi imaju još nekih ideja i planova glede daljnjeg osposobljavanja prostora te pretvorbe istog u maksimalno udobnu atmosferu kako bi se korisnici tijekom posjeta Službi osjećali što udobnije.

soc skrb 5

Ovo je iznimno važno s obzirom da većina osoba konkretno ovu Službu posjećuju u trenucima određenih privatnih ili obiteljskih problema stoga su diskrecija, profesionalizam te ugodno okruženje od velikog značaja. Potrebe za preseljenjem su i više nego opravdane pogotovo kada vidimo samo dio funkcija odnosno djelatnosti Službe: od neposrednog ostvarivanja socijalne zaštite, ostvarivanja funkcija organa skrbništva, praćenja socijalnih problema i potreba, preventivnih djelatnosti, obiteljskih savjetovanja, planiranja socijalne zaštite itd, dok su korisnici iste djeca bez roditeljske skrbi, odgojno zanemarena djeca, osobe s invaliditetom, materijalno neosigurane i za rad nesposobne osobe, osobe i obitelji u stanju socijalne potrebe, osobe s društveno negativnim ponašanjem, osobe ovisne o psiho aktivnim supstancama i brojne druge. Njihov posao naravno pretpostavlja i blisku suradnju s drugim općinskim službama tako da je "putovanju" u zgradu Općine svakodnevnica, ali i raznim drugim ustanovama, centrima i ministarstvima a sve u cilju što učinkovitije pomoći korisnicima kojima su nerijetko na raspolaganju i vikendima. Svjesni da nitko pomoć ne traži ukoliko mu zaista nije potrebna, ovi službenici nemaju taj luksuz "zatvaranja vrata" ili ne javljanja na telefon pa čak i izvan radnog vremena.

soc skrb 4

Pozitivnom ističu suradnju s policijskim te službenicima kiseljačkog Doma zdravlja s kojima nerijetko idu u intervencije a ono što im najteže pada su slučajevi kada nemaju mogućnost pomoći u danom trenutku. Međutim, ni ovo slučajevi ih ne obeshrabre nego samo natjeraju na kreativnija rješenja koja nerijetko uključuju i njihov još jači privatni angažman i odricanja. Problem s kojim se susreću često a koji je dugoročnog karaktera je nedostatak tzv. sigurne kuće u našoj Županiji jer je broj osoba, najčešće žena i djece kojima je barem privremeno potrebno mjesto za boravak izvan vlastitog doma dosta velik.

soc skrb 3

Naime, problem obiteljskog nasilja je itekako prisutan i u općini Kiseljak stoga ova Služba uskoro kreće u akciju promocije jednog dokumenta čiji su potpisnici osim ove Službe, i načelnik Općine, ravnatelj Doma zdravlja, ravnatelji svih škola, zapovjednik Policijske stanice Kiseljak, predsjednica Općinskog suda Kiseljak kao i predstavnica Centra za mentalno zdravlje Kiseljak.

soc skrb 2

Riječ je o "Protokolu o međusobnoj suradnji u radu na prevenciji i zaštiti žrtava nasilja u obitelji za općinu Kiseljak" koji ima za cilj što sustavnije i adekvatnije rješavati problem obiteljskog nasilja ali i putem što većeg osvještavanja javnosti o istom, raditi i na njegovoj prevenciji.

artinfo.ba

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17