kosarka-fojnica-turnir

U okviru Fojničkog ljeta uspješno je završen i Streetball turnir Fojnica 2016. u organizaciji Košarkaškog kluba Fojnica.
Prvi dan turnira bio je rezerviran za mlađe ekipe a drugi pak za seniore. U seniorskoj konkurenciji natjecalo se 11 ekipa koje su nastupile u dvije grupe.
Pobjednik turnira je ekipa Loft bar Zavidovići dok je drugo mjesto pripalo ekipi Crkvice Zenica.
Treće mjesto je zauzela ekipa Ćejf Room Kakanj koja je bila bolja od fojničke ekipe Soccer. MVP turnira je Nedim Mustafica iz ekipe Loft room koji je prema organizatorima sasvim zasluženo osvojio ovu nagradu.
U revijalnom dijelu turnira održalo se natjecanje u izvođenju trica gdje je nagradu osvojio Ajdin Mukaca.
Nagrade za prvo,drugo i treće mjesto je dodjelio općinski načelnik Sabahudin Klisura dok je generalni pokrovitelj turnira bila Općina Fojnica.
Organizatori se zahvaljuju svima koji su na bilo koji način podržali turnir (Ministarstvo civilnih poslova, Kno eno, Color art, Aquareumal, mesnica Durak, Caffe Issa, Caffe Parlament, zavod Drin, zavod Bakovići)