pobjeda viteza

Šok na Grbavici nakon pobjede Viteza nad Željezničarem

Možda je u petom kolu bilo manje golova, ali iznenađenja nije nedostajalo, objavio je dnevnik.ba

Radnik je kao gost u okviru petog kola Premijer lige BiH u Travniku svladao Metalleghe sa 2:1. Gosti su poveli u 39. minuti, kada Pezo postiže autogol. Metalleghe je izjednačio u 56. minuti kada je Smajić realizirao jedanaesterac. Pobjedu gostima iz Bijeljine donio je Peco u 86. minuti prelijepim pogotkom.

Šok na Grbavici

Senzaciju petoga kola donio je Vitez koji je na Grbavici svladao favorizirani Željezničar s 0:2. Željezničar je imao veći posjed lopte od početka meča, ali nije uspijevao stvoriti prilike. Domaći tim je u prvih pola sata prijetio udarcima Nikolića i Blagojevića, ali nije to namučilo Tirića. NiVitez nije stvarao prilike tijekom prvog dijela. Prva prijetnja gostiju u nastavku stigla je u 50. minuti kada Rašić šutira pored gola. Dvije minute kasnije Lendrić također šutira pored gola nakon udarca glavom.

Nakon nekoliko opasnih napada Vitez je u 75. minuti uspio pogoditi preko Kapetana. Rašić je izveo korner, a poprilično loša reakcija obrane Plavih rezultirala je golom Kapetana za 1:0. Potpuni šok uslijedio je pet minuta kasnije kada bivši igrač Željezničara Kokot pogađa za 2:0.

U 85. minuti zbog nesportskog ponašanja Blagojević je dobio izravan crveni karton.