busovaca pofalicki

Pobjeda nad sarajevskim Pofaličkim na domaćem terenu

I svoju posljednju pripremnu utakmicu pred početak natjecanja u 2. ligi Zapad nogometaši NK Busovača završili su pobjedom na domaćem terenu. Protivnik im je bio NK Pofalički iz Sarajeva, "mali" klub velike sportske tradicije ne samo u Sarajevu nego i u BiH. Susret je završen uvjerljivom pobjedom domaćih, rezultatom 5:1.

U prvom poluvremenu kada su na terenu bile uglavnom prve postave obje ekipe vođena je ravnopravna borba za svaku loptu, šanse su se redale na obje strane, a domaćini su bili nešto spretniji i golovima Mladena Ćečure vodili 2:0, da bi pred kraj poluvremena nakon prekida golom Nuhića, Pofalički smanjio na 2:1. U prvoj minuti nastavka Ćečura postiže svoj treći pogodak i definitivno lomi otpor gostiju iz Sarajeva. Do kraja utakmice do izražaja dolazi veća tjelesna pripremljenost domaćina koji uz nekoliko propuštenih prilika ipak postiže još dva gola za konačnih 5.1, a dali su ih Bagarić i Petrović.

Uz fer i korektnu igru, te iznimnu posjećenost publike koja je velikim pljeskom popratila uspjeh domaće ekipe, susret je obilježio topao prijem. Prije utakmice održan je sastanak Uprava dvaju klubova na kojemu je dogovoren nastavak suradnje NK Busovače i NK Pofalički, dva "dugovječna" kluba: Pofalički postoji 80 godina, a Busovača odbrojava 68-u.