• Svjetsko prvenstvo

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar danas nastupa u finalu Svjetskog prvenstva u utrci 200 metara delfin i pokušat će osvojiti još jednu medalju na velikim natjecanjima.

Pudar će se boriti u finalu koje je zakazano za 17:02, a rivalke će joj biti : Helena Bach,Rachel Klinker,Laura Stephens,Bogarka Kapas,Yonghui Ma, Sujin Park i Dalma Sebestyen.

Iako je riječ o aktualnoj europskoj prvakinji u ovoj disciplini, medalja sa SP-a bila bi najveće ostvarenje u dosadašnjem dijelu karijere.

Najbolja sportašica BiH jučer je zauzela četvrto mjesto u svojoj polufinalnoj skupini,te osmo ukupno, te joj je to bilo dovoljno za veliko finale.