• Loša utakmica

FOTO : EHF

Hrvatska rukometna reprezentacija doživjela je novi težak udarac na Europskom prvenstvu.

Island je slavio 35-30 i tako srušio sve nade za polufinale. Uoči utakmice, izabranike Gorana Perkovca u igri je držala teorija.

U prvom poluvremenu djelovalo je to solidno, iako je bilo grešaka. Hrvatska je vodila 18-16 nakon 30 minuta.

U drugom potpuni pad. Sedam minuta bez gola i serija Islanda 6-0 prelomili su utakmicu. Hrvati su radili amaterske greške. Srna je dobro ušao u utakmicu, potom je poklanjao lopte Islanđanima. Cindrić je van cijelog prvenstva, odigrao je još jednu jako lošu utakmicu.

Trinaest izgubljenih lopti i 19 promašaja nešto su što može zabrinuti sve.

Hrvatsku je na životu držao mladi Kuzmanović, koji je ponovo skidao zicere.

U posljednjoj utakmici Hrvatska u srijedu igra protiv Njemačke.

Elisson sa 8 pogodaka i veteran Gustavsson sa 12 obrana nosili su Island do prve pobjede u drugom krugu.

Marin Jelinić je postigao šest pogodaka za Hrvatsku, Kuzmanović je imao deset obrana.

Hrvatska se mora presložiti i reorganizirati. Pitanje je hoće li uopće dohvatiti kvalifikacije za Olimpijadu. A naredne godine Hrvatska je domaćin SP-a.