• EHF EURO 2024

Rukometaši Njemačke su u trećem kolu druge faze Europskog prvenstva savladali reprezentaciju Mađarske. Rezultat je bio 35:28, a sve to nam obećava potpunu dramu u posljednjem kolu.

Mađarska je pružila jak otpor domaćinu prvenstva, u prvom poluvremenu je bila i u prednosti u brojnim navratima dok se igralo gol za gol, ali u nastavku je ipak poklekla.

Na poluvremenu je bilo 18:17, a na startu drugog dijela brzo Nijemci stižu do +3, a potom prednost raste i na 27:22 u 48. minuti. Bilo je tada jasno da je Mađarskoj potrebno čudo, ono se nije dogodilo i Njemačka je ostvarila slavlje koje joj je bilo neophodno. Završilo je 35:28.

Do pobjede je Nijemce nosio Julian Köster sa 8 golova, dok su po 4 postigli Sebastian Heymann, Juri Knorr, Christoph Steinert i Jannik Kohlbacher. Kod Mađarske je prvo ime sa 6 golova bio Gabor Ancsin, a 5 ih je postigao Miklos Rosta.

Njemačka će u posljednjem kolu igrati protiv Hrvatske i tražiti pobjedu ili remi za siguran plasman u polufinale. U isto vrijeme će Austrija igrati protiv Islanda i uz pobjedu čekati kiks Nijemaca protiv Hrvata, a najteži je ispit pred Mađarima, koji će igrati protiv Francuske.

No, Mađarska će svoju priliku tražiti u činjenici da je Francuska potpuno rasterećena jer je već osigurala prvo mjesto i polufinale, ali i Mađarima treba kiks Njemačke protiv Hrvatske.