• Džeda

Nogometaši Fluminensea prvi su finalisti Svjetskog klupskog prvenstva u Džedi.  Brazilci su u polufinalu svladali egipatski Al Ahly 2:0 (0:0).

Brazilci će se u finalu u petak sastati  s boljim iz polufinanig susreta Manchester City - Urawa Red Diamondsa, koji se igra danas.

Strijelac vodećeg gola bio je Marcelo u 71 minuti iz jedanaesterca, a John Kennedy potvrdio je pobjedu brazilskog tima u 90. minuti

Nogometaši japanskog Urawa Red Diamondsa u prethodnom su kolu svladali meksički Leon 1:0, dok je Al Ahly s 3:1 savladao domaći Al-Ittihad.

Na otvaranju je predstavnik domaćina Al-Ittihada očekivano sa 3:0 savladao prvaka Oceanije Auckland City.

Na kraju turnira slijede utakmice za treće mjesto i finale 22. prosinca. Pobjednik će dobiti 4,6 milijuna eura, drugoplasirani 3,7, trećeplasirani 2,3,  četvrtoplasirani 1,85 mlijuna,  petoplasirani približno 930.000, a sedmoplasirani 465.000 eura.

Ovo će biti posljednji turnir sa sedam timova. Naredni turnir starta 2025. godine s proširenim formatom od 32 tima.  Turniri će se održavati jednom u četiri godine, a svake godine održavat će se tzv. Interkontinentalni kup u kojem će europski klupski prvak odmjeriti snage s izazivačem, najboljim iz preostalih konfederacija.