• 5:1

DINAMOSVETI

Nogometaši zagrebačkog Dinama pobijedili su ekipu Astane rezultatom 5:1 u okviru 1. kola Konferencijske lige.

Modri su dobro otvorili novu sezonu u europskim natjecanjiima, iako su otpor gostiju slomili tek u 43. minuti kada su poveli golom Petkovića iz jedanaesterca.

Pitanje pobjednika riješeno je u 53. minuti, a ponovo je Petković bio siguran s bijele točke za povećanje vodstva na 2:0.

Na 3:0 povisio je Bulat u 58. minuti, a do kraja je Astana samo uspjela da donekle ublaži poraz preko Hovhannisyana u 78. minuti.

Ipak, do kraja susreta vidjeli smo još dva gola u mreži gostiju. Četiri minute prije kraja Marin je postigao četvrti gol, a sudačkoj nadoknadi Halilović je postavio konačnih 5:1.

Luka Menalo je u igru ušao u 65. minuti, a Dinamo će u sljedećem kolu gostovati kosovskom Ballkaniju koji je poražen od Viktorije Plzen rezultatom 1:0.

Rezultat i strijelci:

Dinamo - Astana 5:1 (Petković 43' jed., 53' jed., Bulat 58', Marin 86', Halilović 90+3'/ Hovhannisyan 78')