• Leipzig uvjeljiv

milan nogom

Nova sezona Lige prvaka otvorena je utakmicama u Milanu i Bernu, a pravi derbi odigrali su Milan i Newcastle, no duel je završen bez golova.

Teško je opisati kako je duel Milana i Newcastlea završen bez golova, posebno u mreži gostiju. Rossoneri su od prve do posljednje minute napadali, u nekoliko navrataibili veoma blizu gola, ali do njega nisu uspjeli doći.

Sjajnu priliku u 15. minuti imao je Olivier Giroud, ali je Nick Pope obranio njegov udarac iz peterca s desne strane glavom.

U 19. minuti Rade Krunić iz kornera namješta gol-priliku Theu Hernandezu, ali udarac Francuza glavom ponovo sjajno brani Pope.

Do odlaska na odmor najbolju šansu imao je Rafael Leao. Portugalac je napravio pravi slalom kroz obranu Newcastlea, ali je onda pokušao nonšalantno petom postići gol i spetljao se, nakon čega je završio na podu.

Leao je mogao do gola i na otvaranju nastavka, ali je njegov udarac glavom prozujao preko grede gola Svraka. Do kraja utakmice Milan je silovito napadao, ali nije uspio doći do pogotka.

Domaći su završili utakmicu s 25 šuteva, ali nedovoljno da se ostvare tri važna boda na startu.

S obzirom na kvalitet ove grupe u kojoj su još PSG i Borussia Dortmund, dva "prokockana" boda Milana kod kuće mogla bi značiti i ispadanje na kraju.

U drugom meču programa RB Leipzig je rezultatom 3:1 slavio na gostovanju Young Boysu u Bernu. Gosti su do slavlja došli potpuno zasluženo.

Već u trećoj minuti Mohamed Simakan je postigao prvi gol u novoj sezoni Lige prvaka. Pogodio je glavom nakon kornera za vodstvo Leipziga.

Do odlaska na odmor Meschack Elia je poravnao vrlo lijepim golom za Young Boys, ali u nastavku Xaver Schlager postiže pogodak za 1:2. Kada su stvari već bile riješene, u jednom od posljednjih napada Benjamin Šeško postiže gol za konačnih 1:3.

Inače, u grupi s ove dvije ekipe su još i Manchester City i Crvena zvezda.