• Liga prvaka

city man

U utakmicama prvog kola Lige prvaka koje su odigrane večeras nogometaši Manchester Cityja savladali su nakon preokreta Crvenu Zvezdu rezultatom 3:1, dok je Barcelona ubjedljivom pobjedom protiv Antwerpa (5:0) krenula u ovogodišnji pohod.

Nogometaši Manchester Cityja večeras su u slavljeničkoj atmosferi upisali povratak u Ligu prvaka prvi put nakon što su je u lipnju osvojili, a na gostovanje im je stigla "tvrda" Crvena zvezda.

Gosti iz Beograda su došli braniti se i obranili su se u prvih 45 minuta. Manchester City je imao 22 šuta, nekoliko spektakularnih prilika, ali lopta u prvom poluvremenu nije željela u gol. Zato jest na drugoj strani.

Kada su se igrači Cityja ispromašivali, u posljednjem napadu prvog poluvremena Osman Bukari pogađa iz prvog šuta Zvezde na utakmici. Rezultatom 0:1 otišlo se na odmor.

Nastavak donosi veliki preokret, a najavio ga je već u prvom napadu Julian Alvarez golom za poravnanje.

Isti igrač je u 60. minuti izveo slobodan udarac, a nespretnom reakcijom izraelski vratar Zvezde Omri Glazer skreće loptu u svoju mrežu. Inače, do tog trenutka Izraelac je bio fantastičan na golu gostiju.

Za konačnih 3:1 pogađa Rodri u 73. minuti i to je bio rezultat za pobjedu Cityja i uspješan prvi korak ka obrani titule u Ligi prvaka.

U grupi H odigrane su dvije najefikasnije utakmice večerašnjeg programa, a sigurne pobjede upisale su ekipe Barcelone i Porta.

Barcelona je bez ikakvih problema rezultatom 5:0 savladala belgijski Antwerp na Olimpijskom stadionu u ovom katalonskom gradu, a sve dok traje renoviranje Camp Noua.

Već nakon dvadesetak minuta bilo je jasno da gostima prijeti debakl. Prvo je Joao Felix u 11. minuti pogodio nakon sjajne akcije Katalonaca, da bi Robert Lewandowski osam minuta kasnije udvostručio prednost domaćina.

Do odlaska na odmor vidjeli smo i autogol gostiju, tako da je Barcelona imala i više nego komfornih 3:0 na poluvremenu. U nastavku još dva gola, po jedan Joaa Felixa i Gavija za laganih i ubjedljivih 5:0 na startu.

Lagano slavlje ostvario je i Porto rezultatom 3:1 na gostovanju Shakhtaru. Ukrajinski klub zbog vojne agresije Rusije na Ukrajinu domaće utakmice u Ligi prvaka igra u njemačkom Hamburgu pa je tako ovaj duel odigran večeras na Volksparkstadionu.

Sve važno vidjeli smo u prvih pola sata igre. Galeno je za goste postigao dva gola, a jedan je dodao Mehdi Taremi, dok je gol utjehe za Shakhtar postigao Kevin Kelsy.

Rezultati i strijelci:

Grupa G:

Manchester City - Crvena zvezda 3:1 (Alvarez 47', 60', Rodri 73' / Bukari 45')

Grupa H:

Barcelona - Antwerp 5:0 (Felix 11', 66', Lewandowski 19', Bataille autogol 22', Gavi 54')

Shakhtar- Porto 1:3 (Kelsy 13' / Galeno 8', 15', Taremi 29')