• Međunarodni teniski turnir

Osmi nositelj i jedini preostali bosanskohercegovački tenisač na teniskom turniru u Kiseljaku zaustavljen je u polufinalu. Aldin Šetkić danas nije imao šanse protiv vrlo raspoloženog Brazilca Matheusa Pucinelli de Almeide. Brazilski tenisač, 518.igrač svijeta je slavio 6-4;6-2.

Jedan break u prvom setu bio je dovoljan 20-godišnjem tenisaču za osvajanje seta. U drugom setu Šetkić je zaigrao bolje, no pri rezultatu 2-2 Brazilac mu ponovo oduzima servis, i odvodi meč u jednosmjernu ulicu. Do kraja je još jednom breaknuo protvnika, i upisao je sigurnu pobjedu.

Pucinelli de Almeida čeka u finalu boljeg iz meča između sedmog nositelja Zsombora Pirosa iz Mađarske i četvrtog nositelja Francesca Fortija iz Italije. Meč uskoro počinje, igrači su izašli na zagrijavanje.

Podsjećamo, danas se igra i finale u dublu, a sastaju se Brazilci Pucinelli de Almeida i Kiler Junior te Nizozemac Sels i Brazilac Reis da Silva. Meč je planiran za 15 i 30.