• Međunarodni teniski turnir

Poznati su finalisti teniskog turnira "Sarajevski kiseljak open" 2021. Protivnik Brazilcu Matheusu Pucinelli de Almeidi, koji je ranije osigurao plasman u finale pobjedom protiv Šetkića, bit će četvrti nositelj, Talijan Francesco Forti.

U najboljem meču dosadašnjeg dijela natjecanja Forti je nadigrao sedmog nositelja , Zsombora Pirosa sa 2-1 u setovima (7-6;3-6;6-2).

U prvom setu Forti je imao sve u svojim rukama, no uporni Mađar se vratio i odveo set u tie-break.

U drugom setu Piros je bio fantastičan, te ga osvaja rezultatom 6-3.

Pri rezultatu 1-1 u trećem setu Piros uzima medicinski time out. To je bilo dovoljno Fortiju da se psihički ustabili. Sa dva breaka rješava set i osigurava ulaznicu za finale.

Sitnice su odlučivale meč, oba igrača mučila su se sa prvim servisom, koncentracija je padala. Na kraju su oba igrača po šest puta gubila svoj servis.

Bila je to repriza susreta iz 2019. iz San Benedetta, kada je također talijanski tenisač slavio sa 2-1. Vrijedi spomenuti da su oba igrača 21-godišnjaci. Zsobmor Piros je osvojio juniorski Australian open u singlu, te Roland Garros u dublu 2017.godine. Svojevremeno su obojica bili među najboljim juniorima svijeta.

Finalni meč igra u nedjelju u 14 sati.

Počeo je  finalni meč u dublu,sastaju se Brazilci Pucinelli de Almeida i Kiler Junior protiv još jednog Brazilca Reis da Silve i Nizozemca Selsa. Igra se četvrti gem prvog seta.