
U posljednjem kolu drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva rukometaši Islanda su u skupini II svladali Sloveniju rezultatom 39:31 (18:16), dok su u utakmici skupine I rukometaši Portugala bili bolji od Španjolske rezultatom 35:27 (16:12).
Kod Islanda najefikasniji su bili Elliði Viðarsson sa osam te Óðinn Ríkharðsson i Ómar Ingi Magnússon sa po sedam pogodaka, dok su Slovence predvodili Domen Novak sa devet pogodaka i Kristjan Horžen sa sedam pogodaka.
Island se ovom pobjedom plasirao u polufinale europskog prvenstva, a tamo će mu se iz ove skupine pridružiti ili Hrvatska ili Švedska. Hrvatskoj pobjeda donosi prvo mjesto i polufinale, dok će u slučaju remija ili poraza morati navijati da Švedska izgubi od Švicarske.
Kod Portugalaca su najefikasniji bili Francisco Costa sa sedam pogodaka te Martim Costa i António Areia, obojica po šest. S druge strane kod Španjolaca su najefikasniji sa šest pogodaka bili Jan Gurri i Aleix Gómez.
Reprezentacija Hrvatske prolaz u polufinale traži protiv ekipe Mađarske u 18 sati, dok u isto vrijeme u drugoj skupini igraju Njemačka i Francuska.
Večeras nas očekuju završni dvoboji između Danske i Norveške te Švedske i Švicarske.
artinfo.ba