• Liga prvaka

Nogometaši Bayerna plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u dvomeču četvrtfinala bili bolji od Arsenala ukupnim rezultatom 3:2. U prvom susretu bilo je 2:2, dok je Bayern večeras u Minhenu slavio s 1:0.

U prvom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena između dva šesnaesterca te nijedna ekipa nije dominirala u posjedu lopte. Ipak, Arsenal je imao zrelije prilike, ali se istaknuo vratar Neuer koji je obranio udarce Odegaarda i Martinellija. S druge strane, najbliži golu bio je Musiala kojem je također vratar odlično obranio.

Drugo poluvrijeme započelo je dobrom prilikom Bayerna kada je vratnica u dva navrata bila saveznik Arsenala nakon pokušaja Goretzke i Guerreira.

Međutim, sreća ih je napustila u 63. minuti susreta. Bio je to dug napad Bayerna kada je na kraju Guerreiro ubacio s lijeve strane, a Kimmich se prišunjao iz drugog plana i loptu glavom zakucao u mrežu za 1:0.  Gol pogledajte ovdje

Iako je bio u rezultatskom deficitu, Arsenal se u nastavku utakmice nije uspio nametnuti, a odbrana Bayerna je briljirala i sačuvala svoju mrežu što im je osiguralo plasman među četiri najbolje ekipe Starog kontinenta.

Bayern će u polufinalu Lige prvaka igrati protiv Real Madrida.