• Najbolji bh košarkaš

Košarkaši Phoenix Sunsa pobijedili su na gostovanju ekipu Los Angeles Clippersa rezultatom 124:108, a ponovo je u pobjedničkom timu briljirao bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Naime, naš centar je meč završio s neobičnim double-double učinkom od 19 skokova i 10 asistencija. Tome je dodao i tri poena iz samo jednog jedinog pokušaja na susretu, a na parketu je proveo ukupno pola sata.

Inače, posljednja dva igrača koji su imali najmanje 25 kombinirano skokova i asistencija uz samo jedan pokušaj šuta iz igre su legendarni Dennis Rodman i upravo Nurkić. Oni su jedini igrači koji su to učinili u posljednjih 40 sezona.

Inače, početak utakmice bio je ujednačen i tako je bilo sve do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 56:55 za Clipperse.

Identično je bilo i u trećoj četvrtini, a utakmica se prelomila u njenoj završnici kada je Phoenix odigrao odlično i na kraju ubjedljivo savladao domaćine.

Osim Nurkića, kod Phoenixa je briljirao i Booker s 37 poena te Beal koji je postigao 26. Najbolji kod Clippersa bio je Hyland koji je postigao 37 poena.

Clippersi su četvrti na tabeli Zapadne konferencije NBA lige s 51 pobjedom i 29 poraza, dok su Sunsi na sedmom mjestu s omjerom 47-33. Nurkić i ekipa sljedeću utakmicu igraju u subotu kada gostuju Sacramentu Kingsima.