• KVALIFIKACIJE ZA EURO

Ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Cazinu od Grčke sa 22:24 u meču trećeg kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Izabranice izbornika Adnana Bašića pretrpjele su treći poraz u kvalifikacijama od izravnog konkurenta za treće mjesto i priliku za plasman na EP smanjile na minimum.

Grkinje su veći dio meča imale prednost, mada su i reprezentativke BiH u prvom poluvremenu u jednom trenutku imale vodstvo. No, završnica prvog poluvremena i početak drugog koštao je bh. reprezentaciju poraza s obzirom na to da su gošće u tom razdoblju uspjele doći do sedam golova prednosti.

Ipak, u posljednjih 15 minuta BiH je uspjela vratiti se u utakmicu, a u 56. minuti imala je samo gol zaostatka. Međutim, rukometašice BiH nisu imale snage i koncentracije za potpuni preokret te su Grkinje do kraja zadržale prednost i ostvarile prvu pobjedu.

Najefikasnije u reprezentaciji BiH bile su Kolašinac sa sedam i Isić sa šest golova, a u reprezentaciji Grčke Chatziparasidou sa osam pogodaka.

Reprezentacije BiH i Grčke ponovo će odmjeriti snage za tri dana u Kozaniju.

U drugom meču u grupi sastale su se Rumunjska  i Hrvatska koje su imale maksimalan učinak nakon dva kola. Slavile su Rumunjke sa 26:24 i izdvojila se na čelu tabele.