• Minimalna pobjeda

Nogometaši Posušja ostvarili su pobjedu u 20. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine nad Tuzla Cityjem na gostovanju na Tušnju minimalnim rezultatom 1:0 (0:0).

Gol za vrijedna tri boda Posušaka postigao je Branko Vrgoč u 58. minuti kada je nakon centaršuta udarcem glavom loptu poslao u mrežu Tuzla Cityja.

Od tada po do kraja susreta Tuzla City je jurišao po izjednačenje, imao nekoliko prilika, ali je mreža Posušaka, koji su se orjentirali na kontranapade, ostala netaknuta.

Do gola više od igre je imao domaći tim, kreirao akcije, ali bez efektne završnice. Posušaci su znali što su htjeli, čekali su priliku i dočekali u 58. minuti kada je Vrgoč matirao Eldina Lolića.

Tuzla City je ostao na 20 osvojenih bodova, a Posušaci sada imaju 26.