• EHF EURO 2024

EHF

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je od Francuske 34-32.

Bila je to utakmica ponovo za kidanje živaca.

Hrvatska je bolje otvorila susret, imala u tri navrata plus dva, i napad za plus tri.

Francuzi su se probudili i na individualna rješenja došli do tri pogotka prednosti. No, srčani momci koje vodi Goran Perkovac vratili su se na krilima vratara Kuzmanovića i Maraša.

Na poluvremenu je bilo 18-18.

U drugom dijelu Francuska je odmah povela i držala konce, imala i +4 (26-22). Ali Hrvatska se nije predavala, došla je do -1, imala kontru za poravnanje koju je prokockao Glavaš.

Ključni trenutak dogodio se u 58.minuti. Pri vodstvu Francuza na jedan raz,ike Kuzmanović brani udarac s krila, ali norveški suci sviraju sedmerac i daju dvije minute Glavašu, iako se nije pomaknuo sa svoje pozicije. Bilo je još dosta spornih situacija, poput isključenja Načinovića u napadu, isključenja Načinovića u prvom dijelu nakon bloka.Francuski napadi trajali su puno duže, suci nisu podizali ruke. Pokazatelj toga je i da su imali 230 dodavanja više.

Naravno, uz pogreške sudaca u ključnim trenucima vrijedi spomenuti i čak 16 tehničkih grešaka i izgubljenih lopti Hrvata. Luka Cindrić nije ni blizu svoje razine, večeras je vjerojatno bio najlošiji na terenu.

Zvonimir Srna postigao je šest pogodaka, Jelinić,Maraš,Klarica i Karačić po četiri. Klarica je izgubio nekoliko lopti, no svakako je pokazao kako je neustrašiv i budućnost. Kuzmanović je bio odličan sa 13 obrana, Mandić je skupio dvije.

Mem je sa šest pogodaka predvodio Francuze, vratari su skupili osam obrana.

Hrvatska za dva dana igra protiv Mađarske. Šanse za polufinale nisu izgubljene.