• Europsko prvenstvo

rukomet lopta17714

Dogodila se prva senzacija na Europskom prvenstvu u rukometu.

Španjolska je ispala u skupini,Austrija ide dalje. Međusobni sraz završen je 33-33. Rezultat je to koji je odgovarao Pajoviču i njegovim igračima.

Austrija je vodila veći dio susreta, ali Španjolci su se vraćali. U posljednjoj minuti Španjolska je povela, ali Božović je poravnao.

U posljednjih 7 sekundi izabranici Jordija Ribere nisu mogli do pobjede.

Rezultat nije odgovarao Hrvatskoj, koja je prva u skupini, ali u drugi krug nosi samo jedan bod.

Na posljednjih deset europskih prvenstava Španjolska je prolazila skupinu, sada su zapeli.

Bylik je ponovo briljirao sa osam pogodaka,Wagner je dodao pet a vratari su obranili osam udaraca. Gomez Abello sa osam i Tarrafeta sa sedam pogodaka predvodili su Španjolsku,vratari su imali 12 intervencija.

U derbiju skupine A Francuska je savladala Njemačku 33-30.

Bio je to izravni susret za prvo mjesto i dva boda u drugom krugu.

Rezultat je bio klackalica, Nijemci su najviše imali tri razlike, a Francuzi četiri.

Pri rezultatu 26-27 Francuska radi seriju 4-0 i prelama utakmicu.

Mem i Mahe postigli su po pet golova, Desbonnet je imao 11 obrana.

Knorr sa osam pogodaka i Wolff sa 16 obrana bili su glavni igrači Njemačke.

Mađarska nije imala problema protiv Islanda. Slavili su 33-25.

Islanđani su se držali prvo poluvrijeme. Potom Mađarska dodaje gas i odvaja se, a taj ritam Islanđani nisu mogli pratiti.

Hanucz i Szita dali su po pet pogodaka, Palasics je obranio 11 lopti.

Kristjansson je dao osam golova za Island, a vratari su skupili 11 obrana.