• Vaterpolo

Hrvatska vaterpolo reprezentacija nije uspjela doći do zlatne medalje.

Španjolska je slavila u sjajnom finalnom meču 11-10.

Hrvatska je kontrolirala susret. Nakon što je Španjolska povela 2-3, Hrvatska radi seriju 4-0 i vodi 6-3.

No, uporni Španjolci su se vraćali.

Hrvati su sva četiri puta imali prvi posjed. U zadnju dionicu ušlo se pri rezultatu 10-8. Španjolska je potom odigrala jaku obranu, Barakude nisu imale rješenje.

U posljednoj minuti Španjolska dolazi do 10-11 i u posljednjem napadu izabranici Ivice Tucka ne uspijevaju poravnati.

Presudila je užasna i bezidejna posljednja dionica bez pogotka, kao i loše odluke grčkog sudačkog dvojca u ključnim napadima.

Briljirao je Bukić sa četiri pogotka, odličan je bio i vratar Bijač.