• EP u rukometu

Bosna i Hercegovina je poražena u prvom kolu Europskog prvenstva u rukometu.

Aktualni europski prvak Švedska je slavio 29-20.

BiH je uspjela u naumu na početku utakmice. Maksimalno su umrtvili igru, odsjekli švedske krilne igrače a u napadu gurali lopte na kružne napadače.

No, realizacija je bila loša i serijom grešaka Šveđani su se odlijepili. Na poluvremenu je bilo 14-7, a sa sedam pogodaka u 30 minuta ne može se ništa očekivati.

U drugom dijelu izabranici Irfana Smajlagića su dobro počeli. U napadu su zabijali lakše golove i u nekoliko navrata bili na -3.

Pred kraj došlo je do umora i velikog pada i na kraju je rezultat previsok s obzirom na viđeno. BiH je imala veliku podršku s tribina.

Utakmica je bila fer i sa samo jednim isključenjem.

Wanne je postigao 9 pogodaka, a Sandell 5 iz 5 pokušaja. Palicka je obranio 14 udaraca.

Kod BiH, Faljić je zabio četiri pogotka, Panić i Herceg po tri. No, Panić je uzeo čak 10 udaraca, a Herceg 7. Burić je skupio 8 obrana, Ahmetašević jednu.

U drugom kolu BiH igra protiv Nizozemske.

U preostalim utakmicama, Danska se mučila sa Češkom prvo poluvrijeme. U drugom su ubacili u brzinu više i slavili 23-14.

Hansen je imao 5/5, a kod Češke Patzel je postigao četiri pogotka.

Odličan je bio vratar Nielsen sa 13 obrana, Landin je skupio dvije, a Mrkva je na drugoj strani zaustavio 8 lopti.

Norveška je od samog početka kontolirala susret protiv Poljske i na kraju slavila 32-21.

Sagosen je imao šest pogodaka, ali i isto toliko promašaja.

Bergerud i Saeveras obranili su 11 lopti.

Sicko je za Poljake postigao pet golova iz 11 pokušaja. Skrznyarz je obranio 9 udaraca.