• EP u rukometu

rukomet lopta

Završene su tri nove utakmice na Europskom prvenstvu u rukometu, u skupinama D,E i F.

U skupini D, Slovenija je pobijedila Farske Otoke 32-29.

Kao što smo i najavljivali, Farani su bili tvrd orah, i 40 minuta bili su u egalu. Prvo poluvrijeme završeno je 13-13, a od 40. do 50.minute Slovenija je napravila razliku koju je čuvala do kraja. Pred kraj su se Farski Otoci probali vratiti ali nije bilo vremena.

Vrijedi spomenuti kako su Farani imali podršku pet tisuća navijača, što je 10 posto populacije.

Do izražaja su došli šira klupa i individualna kvaliteta Slovenaca.

Vlah sa osam i Zarabec sa sedam pogodaka nosili su Sloveniju do bodova. Ferlin je imao 11 intervencija.

Ellefsen je odigrao sjajnu utakmicu za poražene. Postigao je devet pogodaka, no bio je i pravi motor momčadi. Teigum je dodao osam golova, a Jacobsen devet obrana.

U ovoj skupini očekujemo zanimljiv sraz Norveške i Poljske u 20 i 30.

U skupini E Nizozemska je pobijedila Gruziju 34-29. Nizozemci su kontrolirali cijeli susret, a Stefan Olsson dao je priliku svim igračima.

Ten Velde i Baijens postigli su po šest pogodaka iz sedam pokušaja, a Ravensbergen je imao osam obrana.

Tskhovrebadze je imao 9/14 realizaciju kod Gruzije, a Arsenashvilli je imao 7/7. Vratari su kombinirano skupili tek četiri obrane.

U 20 i 30 u ovoj skupiini nateren izlaze BiH i Švedska,

Portugal je savladao Grčku 31-24. Portugalci su vodili cijeli susret, ali crna rupa početkom drugog dijela vratila je Grke u igru.

Potom je Portugal dodao gas i upisao prve bodove.

Francisco Costa je postigao šest pogodaka. Vratari su skupili 14 obrana.

Grke su predvodili Savvas,Mallios i Kederis sa po pet pogodaka, a odličan je bio vratar Boukovinas sa 12 obrana.

U drugom terminu sastaju se Danska i Češka.