• Slišković doobila crveni karton

bih zene nogom reprez

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, nakon današnjeg remija protiv Slovenije u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici rezultatom 1:1 (1:0), ima četiri boda te je izvjesno da će nakon rujanskih utakmica UEFA Lige nacija - Liga B, u grupi 4 biti druga.

Jedini gol za bh. tim danas je postigla kapetanica Milena Nikolić, koja je , poslije šuta Amele Krše u 40. minuti i obrane slovenske vratarice, bila prisebna i uporna te iz blizine pogodila za 1:0. Slovenke su poravnale u 59. minuti golom Mateje Zver, ali tada su “Zmajice” već bile s 10 igračica na terenu jer je Glorija Slišković u 48. minuti  dobila drugi žuti te automatski crveni karton i morala je napustiti igru.

- Mislim da su cure pokazale kako se bori za ovaj grb i za ovu državu. Pokazale su svoj puni potencijal jer kao što smo i rekli u najavi utakmice, imamo jako mlad tim i jako veliki potencijal i mislim da su to cure danas pokazale na terenu.

Nažalost, taj crveni karton u ranoj fazi meča nas je, hajde da kažem, u neku ruku oslabio. Sigurno da smo bili kompletni do kraja utakmice, mislim da bi tok utakmice otišao u drugom smjeru i sigurna sam da bismo je riješili u našu korist - s obzirom da smo tijekom prvog poluvremena dominirali i stvorili izuzetne prilike, ali, nažalost, nismo ih i iskoristili…

Mi smo zadovoljni, moram priznati jer su cure dale svoj maksimum i pokazale su što znaju i kako znaju igrati - kazala je kapetanica Nikolić, koja je uvjerena da će u budućnost mladi bh. tim napraviti velike stvari.

Ona je bila uporna te protivničkoj igračici uzela loptu za vodstvo bh. tima, ali je istaknula kako je upornost cijelog tima bila razlogom što su “izvukle bod, iako su cijelo drugo poluvrijeme igrale s 10 igračica”.

Razumljivo zadovoljna je bila i izbornica bh. tima Samira Hurem, koja žali zbog isključenja te činjenice da nisu u potpunom sastavu mogle ići i na pobjedu, ali su četiri boda iz dva meča u prvom izdanju UEFA Lige nacija više zadovoljavajući učinak za BiH.

- Naravno da jesu! Znate kako je to bilo u proteklom razdoblju i ovo je, kažu, jačina tima, kada nakon toliko vremena- bilo je jako puno negativnih rezultata, vratite na ovaj način. Ali, rekla sam, prijateljske utakmice su nešto drugo, a kvalifikacijske utakmice su ovo- naboj, to je za bodove i ova ekipa zaslužuje jednu dobru budućnost i podršku - kazala je Hurem, koja je čestitala svojim igračicama, ali i svim ljudima koji su ih došli podržati.

Vjetar u leđa, kazala je, dao je i Nogometni savez BiH, koji je učlinio sve da privuče publiku, koje je danas na tribinama zeničkog stadiona bilo oko 600. “Zmajice” su im se odužile na najbolji način.

- Odigrale su jednu odličnu utakmicu, možda i najbolju od kada, nekako, funkcioniramo s ovim mladim timom. U prvom smo poluvremenu pokazali da smo tim, da imamo kvalitet i karakter.

Napravili smo nekoliko prilika i žao mi je što u prvom poluvremenu nismo vodili 2:0. Ali, kažem, ovo su mlade igračice i taj drugi žuti karton je sve poremetio. Kada ostanete s igračicom manje i kada je ovako, onda možete samo da im čestitate - kazala je Hurem, koja je sigurna da bi u potpunom sastavu osvojile tri boda te da bi to bilo “ono najbolje što se moglo desiti ženskom nogometu u BiH”.

Ali, jako dobrom defanzivnom igrom, kaže, izborile su se za bod, ali su bile tim koji je zaslužio i pobjedu, mada su, podvlači, Slovenke stigle s ubjeđenjem da će lako upisati pobjedu u Zenici.

“Zmajice” su u petak, u mađarskom Gyoru, kao gošće s 2:1 porazile Bjeloruskinje (strijelci Maja Jelčić i Andrea Gavrić), dok su Slovenke na domaćem terenu poražene od Čehinja s 0:2.

BiH nakon dva odigrana kola ima četiri te je trenutno na čelu tablice u grupi 4, u kojoj Slovenke nakon rujanskih utakmica imaju samo jedan bod. Čehinje imaju tri boda i utakmicu manje, a, nakon što su na poluvremenu vodile s 2:0, sada u zadnjim minutama meča na svom terenu protiv Bjelorusije vode s 2:1.

U slučaju današnjeg slavlja nad Bjelorusijom ponovo će se pozicionirati na lidersku poziciju grupe 4.

BiH će sljedeći susret igrati za mjesec dana, točnije 27. listopada na domaćem terenu u Zenici protiv Češke, protiv koje će u gostima igrati već 31. listopada.

Uzvratni meč protiv Slovenije u gostima igrat će 1. prosinca, a 5. prosinca  ugostit će i Bjeloruskinje te time i okončati prvo izdanje ovog natjecanje.