• Korak do titule

Nogometaši Dinama savladali su kao gosti Rijeku rezultatom 2:1 u okviru 33. kola HNL-a i tri kola prije kraja prvenstva došli su nadomak titule.

Dinamo je imao osam prvenstvenih pobjeda zaredom, dok je sastav Željka Sopića u prošlom kolu porazom kod Lokomotive ispustio prvo mjesto, a večerašnja pobjeda je Modre dovela pred "vrata raja".

Rijeka je povela golom bivšeg Dinamovca, "zagrebačkog dečka" Marka Pjace koji je u 49. minuti postigao gol iz penala, ali je u 76. minuti Bruno Petković fenomenalnim golom iz slobodnog udaraca donio poravnanje gostima.

U samoj završnici, u 89. minuti rezervista Hoxha je sjajnim golom utišao Rujevicu i donio Dinamu pobjedu vrijednu titule prvaka.

Naš Novotravničanin Stjepan Radeljić odigrao je cijeli susret za ekipu Rijeke.

Dinamo do kraja ima bolji raspored i bolji međusobni omjer od Rijeke. Na Maksimiru je oba puta slavio Dinamo, dok je na Rujevici prvi dvoboj završio bez pobjednika.

Dinamo je tako osigurao bolji međusobni omjer, što će biti odlučujući faktor ako ekipe na kraju budu izjednačene po broju bodova, ali izvjesno je da će ova četiri boda prednosti biti dovoljna Zagrepčanima za obraniti naslov.