• KVALIFIKACIJE ZA EP

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj. Izabranici izbornika Irfana Smajlagića su u susretu drugog kola kvalifikacija večeras u Sarajevu, u dvorani "Mirza Delibašić" KSC Skenderija poraženi od reprezentacije Crne Gore s 25:36.

Rukometaši BiH prikazali su lošu igru i doživjeli još jedan težak poraz, nakon što su u prvom kolu u Mariboru izgubili od Slovenije s 28:20.

Tijekom cijele utakmice gostujući rukometaši bili su bolji protivnik, lako su dolazili do prostora za šut i već nakon prvih 30 minuta imali deset golova prednosti.

Na početku drugog poluvremenu rukometaši BiH zaigrali su nešto bolju obranu, vratar  Ahmetašević je obranio četiri napada Crnogoraca, a s tri vezana gola BiH je uspjela smanjiti zaostatak na sedam golova. No, to je bilo sve što su rukometaši BiH uspjeli uraditi s obzirom na to da su u nastavku gosti ponovo vratili dvocifrenu prednost i došli do druge pobjede u kvalifikacijama.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bio je Marko Davidović s devet pogodaka, dok su Crnu Goru vodili Miloš Vujović s osam i Nemanja Grbović sa sedam golova.

U drugom susretu u grupi Slovenija je u gostima savladala Kosovo s 29:24.

Kvalifikacije se nastavljaju u ožujku sljedeće godine kada rukometaši BiH igraju dvomeč s reprezentacijom Kosova.