• Remi bez pogodaka

Manchester City plasirao se u polufinale Lige prvaka nakon što je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka na stadionu Wanda Metropolitano u Madridu remizirao 0:0 s Atleticom,prenosi Index.

Simeone i Guardiola krenuli su u ovu utakmicu bez pravih centarfora. U momčadi Manchester Cityja Phil Foden imao je ulogu lažne devetke, dok je kod Atletica na mjestu najisturenijeg napadača igrao Griezmann. Atletico je krenuo nešto ofenzivnije nego u prvoj utakmici, no City je u prvom dijelu ipak dominirao.

Najveću priliku je u prvih 45 minuta promašio Gundogan u 30. minuti. Ubacio je Walker s desne strane, Foden je dao povratnu za Gundogana koji je pogodio vratnicu. U nastavku akcije lopta se odbila natrag do Gundogana koji je glavom pucao u blok, a na kraju su nekako uspjeli loptu očistiti nogometaši Atletica, piše Index.hr.

Jedini pokušaj Atletica na utakmici bio je udarac Kondogbije iz daljine u 35. minuti nakon propale akcije. Lopta se odbila od bloka i završila u rukama Edersona. Pisalo se to kao udarac u okvir gola, iako nije bilo pretjerano opasno.

Atletico je vrlo dobro ušao u drugo poluvrijeme. Simeoneova momčad je ofenzivnije krenula i stvorila nekoliko dobrih situacija. U 57. minuti Griezmann je pucao s 20-ak metara iz voleja, njegov je udarac bio snažan, ali lopta je prošla malo pored Edersonovih vrata.

Pokušao je Simeone izmjenama promijeniti ritam utakmice. Ušli su 20 minuta prije kraja De Paul, Correa i Carrasco umjesto Lodija, Griezmanna i Kokea. Odmah se u šansi našao De Paul koji je pucao snažno i neprecizno nakon dobre povratne lopte Llorentea. Za Guardilu su loše vijesti bile što je morao mijenjati De Bruynea i Walkera, koji su pretrpjeli ozljede.