• Rukomet

JOZO CABRAJA/KOLEKTIFF Jozo Cabraja/Kolektiff

Hrvatska rukometna reprezentacija napravila je veliki korak prema Svjetskom prvenstvu.

Kauboji su pregazili Finsku 34-21 u gostima, i tako došli blizu plasmana na novo veliko natjecanje. Udaljiti ih može jedino neka odluka za zelenim stolom, što se vjerujemo neće dogoditi.Uzvrat će biti samo formalnost.

Utakmica je bila jednosmjerna ulica. Ola Lindgren je sigurno veliko ime na klupi, ali Finci i dalje nisu dorasli za velike stvari u rukometu, pogotovo ne protiv ekipe kakva je Hrvatska. U košarci i nogometu se dižu, u rukometu su ipak još liliputanci.

Hrvatska se mučila s dosta izostanaka, igrači su zajedno proveli tek dan i pol. Ipak, i to je bilo dovoljno za razbijanje protivnika.

Duvnjak i Cindrić odigrali su zajedničkih 15 minuta u prvom i drugom poluvremenu, povratnik Šego je izluđivao Fince obranama.

Šego je obranio 11 lopti i dva sedmerca, Kuzmanović je u debitantskom nastupu imao jednu obranu. Filip Glavaš je dobro zamijenio Čupića sa 8 pogodaka.Cindrić je igrao s pola snage i opet sa sedam pogodaka razbio Fince. Jelinić je pokazao kako je budućnost. Najviše su ostali dužni Jaganjac i Lučin, no ima i uzvrat u kojem mogu pokazati svoju kvalitetu.

Uzvrat se igra na Veliku subotu u Varaždinu.

Šego (11+2), Kuzmanović (1); Marić, Duvnjak 1, Karačić 1, Maraš, Mamić 1, Cindrić 7, Matanović 2, Lučin 2, Jaganjac, Šušnja, Ćavar 4, Glavaš 8 (4), Klarica 3, Jelinić 5 (2). Izbornik: Hrvoje Horvat.