• NOGOMET

Nogometaši Real Madrida porazili su danas na Camp Nou stadionu Barcelonu sa 2:1 u derbi susretu 10. kola španjolske La Lige.

Madriđani su u 21. minuti tražili penal, ali sudac je samo odmahnuo rukom nakon pada Viniciusa Juniora.

Svega četiri minute kasnije veliku priliku imao je Sergino Dest na drugoj strani, ali šutirao je iznad gola.

Kazna za taj promašaj stigla je u 32. minuti kada David Alaba nakon vrlo dobre kontre gostiju sjajno šutira i pogađa lijevi kut gola Ter Stegena za vodstvo svog tima.

Barcelona kasnije pokušava uzvratiti preko Piquea, ali njegov pokušaj glavom odlazi preko gola.

Posljednju veliku priliku u prvom dijelu propustio je realizirati Ansu Fati. Velika nada Barcelone je šutirala u 45. minuti, ali jedan od odbrambenih igrača Reala je to izblokirao.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko događanja, sve do sudačke nadoknade. Najveću priliku do tada propustio je Real Madrid preko Valverdea. Urugvajac je pokušao u 73. minuti, ali nije bio precizan.

Barcelona je imala nekoliko pokušaja i učinila je sve ne bi li došla do poravnanja, ali Carlo Ancelotti je prilično dobro postavio igru i nije bilo spasa za domaćina.

U 94. minuti, pobjedu gostima s Bernabeu stadiona ovjerava Lucas Vazquez. Stigla je Barcelona u 97. minuiti postignuti počasni gol i to preko Sergija Aguera.

Bitno je istaknuti da je Luka Modrić počeo utakmicu od prve minute za Real i tako postao najstariji nogometaš u ovom stoljeću koji je krenuo u prvih 11 u najvećoj utakmici na svijetu. Ujedno je Modriću, koji ima 36 godina i 45 dana, ovo jubilarni, 400. nastup za madridski klub.

Povijest El Clasica ispisao je i Barcelonin Gavi koji je sa 17 godina i 80 dana najmlađi starter u derbiju Barcelone i Reala u posljednjih 80 godina. Mlađi od njega bili su samo Alfonso Albéniz (1902. godine), Armando Giralt (1902.), René Petit (1916.), José Bayo (1936.) i Vicente Martínez (1941.), prenosi Index.hr.