• Sarajevski kiseljak open

tenisaci kis 21 par

Današnji susretima na teniskom turniru u Kiseljaku doznali smo sve sudionike osmine finala u singlu, te četvrtine finala u dublu.

Jedini domaći predstavnik u singlu Aldin Šetkić rutinski je riješio prvu prepreku. Sa dva puta po 6-3 slavio je protiv kvalifikanta Breuta. Jedan break u prvom i dva u drugom bili su dovoljni za pobjedu a Davis kup reprezentativac BiH spasio je i 5 break lopti. Šetkić dosad nije osvojio naslov u Kiseljaku, a sigurno je da će u nastavku imati veliku podršku.

Božo Barun nastavlja sa sjajnim nastupima. Velika nada hrvatskog tenisa ni u četvrtom meču u Kiseljaku nije izgubila set. Danas je izbacio Stefana Micova sa 6-4 i 6-1. U prvom setu bilo je malo problema, no u drugom Micov nije imao nikakve šanse. Barun uživa u Kiseljaku, i možda igra i tenis života.

Drugi nositelj Argentinac Hernan Casanova napatio se protiv Čileanca Bastiana Malle. Malla je dobio prvi set 6-4, drugi je pripao Casanovi 6-2. U odlučujućem setu dva puta je imao po break prednosti, ali uporni Čileanac se vraćao. I u tie-breaku imao je dva mini-breaka prednosti, ali i to je Malla vratio. Na kraju je vezao tri poena, i konačno slomio otpor čileanskog tenisača.

Tim Heger voli mečeve u tri seta. Njemački tenisač izbacio je i Domagoja Bilješka. Meč je trajao 2 sata i 42 minute. Sjajan je bio prvi set, oba tenisača su po jednom oduzimala servis protivniku, no Nijemac je propustio čak 8 break-šansi. Drugi set je uvjerljivo otišao na stranu Bilješka. U trećem setu Bilješko kod rezultata 1-1 uzima servis Hegeru, no ne uspijeva ga obraniti. Kod rezultata 3-4 Heger dolazi do breaka, i onda sjajnim servisom osvaja set.

Finalist Kiseljaka iz 2017. Rrezart Cungu bez većih je problema izbacio Estonca Tamma. Cungu je imao visok postotak (88 posto) ubačenog prvog servisa. Prvi set dobiva sa 6-3, drugi sa 6-4.

MEČEVE MOŽETE PRATITI I ONLINE- LINK

Finalist iz 2018. Elmar Ejupović glatko je ispao od Brazilca Matheusa Pucinelli de Almeide. Brazilac je slavio sa dvaput po 6-2 i to je iznenađenje dana. Oba igrača vrlo su loše servirala,a brazilski tenisač malo se bolje snašao. Po dva je puta de Almeida po setu uzimao break protivniku.

Slovak Lukas Pavlovic je sa 6-4;7-5 pobijedio Švicarca Leandra Riedija. Bio je to meč u kojem tenisači nisu uspijevali sačuvati svoj servis. Pet je puta Pavlovic breaknuo protivnika, dok je Riedi triput uspio uzeti break.

Pobjednik turnira iz 2017.David Pichler također je prošao dalje. Izbacio je brazilskog predstavnika Gillberta Kiler Juniora 6-4;6-3. Pichler je igrao koliko je trebalo, nije dopustio puno prilika protivniku. Bila je to rutinska pobjeda austrijskog tenisača.

U dublu, Babić i Fallert su sa 2-0 izbacili Goldsteinera i Prechtela.  Preostala dva meča otišla su u tri seta.

Kekez i Vidak su izbacili Baruna i Petrovića. Treći set su osvojili rezultatom 10-7.

Casanova i Peters dobili su Francuze Breuta i Lapalua. Casanova i Peters imali su sve u svojim rukama, set i break prednosti u drugom setu. Ipak, francuska kombinacija se vratila u susret, ali na kraju su pokleknuli u odlučujućem setu koji su izgubili 10-8.

Sutra se igra svih osam mečeva osmine finala u singlu, te tri susreta četvrtfinala u dublu.