• Drama

hrvatskau21 pro

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva. Hrvatska je poražena u posljednjem kolu skupine od Engleske 1-2, ali je taj poraz ipak odveo Hrvatsku dalje.

Engleska je pritisnula u početnih 10 minuta, imala dvije odlične prilike, U 12.minuti sudac poklanja kazneni udarac Englezima. Franjić je čisto startao, igrač Engleske se bacio i njemački sudac je pokazao na bijelu točku. Eze je bio precizan.

Hrvatska je potom imala inicijativu, i dvije odlične prilike preko Ivanušeca i Špikića, ali jednu je obranio Ramsdale,a Špikić je iz dobre pozicije prebacio gol. Na kraju poluvremena Hrvatskoj nije dosuđen čist kazneni udarac nakon igranja rukom.

I drugi dio bolje su otvorili Englezi, ali Hrvatska je ponovo imala dvije dobre prigode za izjednačenje preko More i Bistrovića. U 74.minuti promašaje je kaznio Jones.

Bišćan je tada krenuo na sve ili ništa, Hrvatska je krenula po pogodak koji bi značio prolazak jer je u drugoj utakmici Portugal bio uvjerljiv protiv Švicarske. U 91.minuti Majer za Bradarića, a igrač Lillea sa 20 metara postiže eurogol. Bacio je Engleze u nevjericu.

Do kraja susreta Hrvatska se obranila i slavi četvrtfinale. Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, bahati Englezi htjeli su se obračunati s Hrvatima, koji su također uvijek raspoloženi za sukobe. Spriječen je veći incident.

U 1/4 finala Mini Vatreni igraju protiv Španjolske.