• Sjajni veleslalomaš

62037363 filip zubcic skijanje 1

Sjajni Filip Zubčić danas je bio drugi u posljednjem veleslalomu sezone. Hrvatski skijaš tako je na sjajan način okrunio za njega odličnu sezonu, u kojoj je osvojio šest postolja, srebro na Svjetskom prvenstvu i treće mjesto u poretku veleslalomaša.

Zubčić je u drugu vožnju ušao kao treći. Odskijao je odlično gornji dio staze, u donjem je bio malo sporiji, ali dovoljno za preuzimanje prvog mjesta. Brennstenner nije ga uspio skinuti, ali Pinturault jeste. I to samo zato jer je imao veliku prednost na startu, sekundu i četiri stotinke. Do cilja je puno izgubio, no ostalo je 20 stotinki, koje su bile dovoljne za pobjedu.

Pinturault je osvojio Mali kristalni globus u ovoj disciplini, te i Veliki. Zubčić je u ukupnom poretku trenutno peti, a sutra skija i slalom, s kojim će spustiti zavjesu na ovu sezonu.