• Pao Natron

Kadeti NK Kiseljak pobijedili su Natron iz Maglaja u okviru 20.kola rezultatom 2-1.

Izabranici Kiseljaka od samog početka nametnuli su svoju igru. Mreže su mirovale do 24.minute , kada Patrik Cvijanović dovodi Kiseljak u vodstvo. Sedam minuta kasnije Dorijan Drljepan zabija za 2-0 i potvrđuje sjajnu formu. Činilo se kako će utakmica biti jednosmjerna, i kako će domaćin napuniti mrežu Maglajlija. No, u 40.minuti gosti smanjuju na 2-1 preko Smajlagića.

U drugom dijelu igra je bila dosta rastrgana. Kiseljak je mogao uvjerljivije pobijediti, ali i Natron je imao nekoliko dobrih izleta pred šesnaesterac domaćina. Sjajni su bili vratari Sesar s jedne i Medić s druge strane.Trinaesta je ovo pobjeda sjajnih kadeta, koji su barem nakratko skočili na drugo mjesto.Kadeti su pobjedu posvetili Peri Sesaru, ocu vratara Danijela, koji je prije par dana ozlijeđen u prometnoj nesreći. Stoga je utakmica bila i emotivna za mladog kiseljačkog vratara.

Juniori nastavljaju sa sjajnim prezentacijama u proljetnom dijelu sezone. Natron je danas ispraćen sa 4-0.

Kiseljak je pritisnuo od prve minute. Želja je bila što prije odvesti utakmicu u mirne vode,  a Galićevi puleni tako su i uradili. Već u četvrtoj minuti sudac je pokazao na centar. Domaćin je poveo preko Petra Borovića. Isti igrač je dvije minute kasnije povećao rezultat na 2-0.

Defanzivac Marin Lončarević u 14.minuti zabija za 3-0, da bi u 16. novopridošli Ivan Tadić povećao rezultat na 4-0. Gosti su bili razbijeni, a trener Galić je nakon četvrtog pogotka inzistirao na smirenoj igri i kontroli lopte. Do kraja Kiseljak nije ponudio ekipi iz Maglaja nikakvu šansu za povratak u utakmicu.

Svi igrači s klupe dobili su priliku u drugom dijelu.

Kiseljak je ovom pobjedom skočio na treće mjesto, i i dalje je u borbi za naslov.