• Liga prvaka

FOTO : Afp

Odigrane su prve dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.

PSG je razmontirao Barcelonu na Camp Nouu sa 1-4. Povela je Barcelona nakon sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca, koji je uspješno realizirao Leo Messi. Slavlje nije dugo potrajalo, jer je Mbappe ubrzo poravnao.

Isti je nogometaš u 65.minuti doveo Parižane u vodstvo, da bi pet minuta kasnije mladi Kean to podigao na 1-3. Sve dvojbe oko pobjednika riješio je sjajni francuski napadač Mbappe, koji je upotpunio hat-trick.

PSG je tako stekao veliku prednost pred uzvrat, i samo ih čudo može udaljiti od četvrtfinala.

Liverpool je rutinski savladao RB Leipzig 0-2. Susret je odigran na neutralnom terenu , u Mađarskoj.

Utakmica je riješena u drugom poluvremenu, kada su u samo pet minuta Salah i Mane postigli pogotke.

Ovo bi trebala biti dovoljna zaliha pred uzvrat. Leipzig je imao tri dobre prigode, između ostalog i vratnicu Olma, no nisu uspjeli zatresi mrežu Alissona.

Sutra se sastaju Porto i Juventus , te Sevilla i Borussia Dortmund.