• Kiks

esp bra

Osim Hrvata, i europski prvaci su u natjecanje ušli samo remijem, i to identičnim rezultatom. Španjolci su sa Brazilom odigrali 29-29.

Brazil je bolje otvorio, sa sjajnom obranom, i poveo 0-4.Španjolci su se vratili brzo, ali Brazil se nije dao. U 20. minuti Španjolska prvi put vodi. Do poluvremena već je bilo ugodnih 16-13.

Kada je Španjolska otišla u drugom dijelu na 24-18, činilo se da je gotovo. Na krilima sjajnog Langara Brazil se vratio serijom 5-0, ali Španjolci ponovo vraćaju +3 pogocima Maquede i Gomeza.Brazil se opet vratio, i preko Moraesa u posljednjoj minuti poveo.

Veteran Entrerrios morao je preuzeti odgovornost, i donijeti bod Crvenoj furiji.

Sole, Fernandez i Canellas su postigli po 4 pogotka, sjajni de Vargas je obranio 16 udaraca. Langaro i Moraes su kod Brazila postigli po 4 gola, a Da Rossa je obranio 11 udaraca.

Njemačka je pregazila Urugvaj 43-14, 9 pogodaka postigao je Kastening.

Argentina je odigrala loše prvo poluvrijeme protiv Konga, ali se u drugom probudila i na kraju slavila 28-22. Pizzaro i Simmonet su po 5 puta bili strijelci.