• SP RUKOMET

portugal rukomet

Iako su Makedonci očekivali da mogu makar namučiti desetkovanu Švedsku, to se ipak nije dogodilo.

Makedonija je parirala 16 minuta, to jest do rezultata 9-9. Onda Šveđani prave seriju 5-0, i od tada je prednost samo rasla.

Na kraju su se Makedonci i raspali, te su Šveđani uvjerljivo slavili 32-20.

Wanne je bio sjajan , sa 11 pogodaka iz 14 pokušaja. Palicka i Aggerfors ukupno su obranili 11 udaraca.

Lazarov je ipak u poznim godinama, i ne može sam vući. Danas je zabio pet pogodaka, ali iz deset pokušaja. Dva pogotka su bila iz sedmerca. Dodao je i 5 asistencija, što znači da je sudjelovao u 50 posto pogodaka svoje momčadi. Vratari Mitrevski i Tomovski obranili su 9 lopti.

Portugal je savladao Island 25-23. Bio je to treći sraz ovih reprezentacija u 10 dana, a Portugalci su upisali drugu pobjedu.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Portugal se odlijepio početkom drugog dijela.

Island se nije uspijevao primaknuti bliže od dva razlike. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, ali malo su i Portugalci posustali na kraju.

Soares sa šest i Portela sa pet golova bili su najefikasniji kod pobjednika, Elisson je držao Island u igri sa 6 pogodaka.