• Nikad ne otpisujte Trikolore

FOTO : Grezy Christiane

Francuska je pobjedom krenula u natjecanje ! Iako su ih mnogi otpisali, Francuzi su pokazali da ih se nikada ne smije podcijeniti.

Izabranici Guillaumea Gillea pobijedili su favoriziranu Norvešku 28-24.

Ključna je bila odluka francuskog izbornika o postavljanju Pardina na vrata umjesto Gerarda. Pardin je zaključao svoja vrata, izludio je norveške igrače.

U prvom poluvremenu francuska je držala prednost, u tri navrata imali su i +3. Vratari su na obje strane bili odlični, a u napadima smo gledali okršaj Sagosena kod Norveške i Mahea kod Francuske.I u drugom dijelu Francuzi su bili u vodstvu , a u od 50. do 54. minute rade seriju 4-0 i odmiču na +6. Bilo je jasno da će se Bergeovi izabranici teško vratiti.

No, serijom 3-0 uspjeli su se malo primaknuti, ali bilo je premalo vremena da se potpuno vrate. Na kraju je završeno 28-24.

U drugom poluvremenu Sagosen je dobro izoliran, francuski igrači su izlazili na njega, puštali su da proigrava ali su mu dobro zatvarali šut.

Francuzi su igrali disciplinirano, čvrsto, francuski. Ova pobjeda mogla bi im dati vjetar u leđa.

Mahe je postigao devet pogodakapobjednika, fenomenalni Pardin obranio je 19 udaraca. Norvežanima nije pomoglo ni 10 pogodaka i 4 asistencije Sagosena, ni 14 obrana Bergeruda.