• LA LIGA

Sve je dobro krenulo za Real koji je napadao od prve minute.U 3. minuti šansu je propustio Lucas Vazquez, potom je u 13. minuti Marcelo pogodio prečku, a u 20. minuti Kraljevi su stigli u vodstvo.

Marco Asensio je snažno šutirao sa 20 metara, golman Edgar Badia je uspio skrenuti loptu samo do prečke, a Luka Modrić je bio nabrži nakon odbijene lopte i glavom je poslao u mrežu za 1:0.

U 36. minuti sudija Jorge Figueroa Vazquez je dosudio penal za Real, no VAR pregledom je on poništen.

Vazquez je svirao penal na drugoj strani u 52. minuti, a ovaj put VAR nije postupio na isti način i Elche je dobio priliku za izjednačenje. Fidel je šutirao precizno i pogodio za 1:1.

Real je do kraja meča pokušavao stići do drugog pogotka, no bezuspješno i susret je završen podjelom bodova.