• PREMIJER LIGA BIH

U prvom poluvremenu obje ekipe su igrale otvoreno, no uspjele su uputiti samo po jedan šut u okvir gola. Široki Brijeg je svoju šansu iskoristio, dok Željezničar nije.

Širokobriježani su poveli u 15. minuti nakon prelijepe akcije po lijevoj strani. Stanić je centrirao, a Marić se sjajno ubacio između dva štopera Plavih i glavom pogodio za 1:0.

Željezničar je svoju priliku za izjednačenje propustio u 41. minuti susreta.

Štilić je sjajno uposlio Zeca koji je izašao sam na golmana gostiju Miškića, ali je čuvar mreže Širokog Brijega bio uspješniji i spriječio čist pogodak.

Prvi put u drugom poluvremenu Plavi su zaprijetili u 57. minuti kada je nakon lijepe akcije Bekrić šutirao s 25 metara, ali pravo u dobro postavljenog Miškića.

U 65. minuti Miškić je još jednom maestralno intervenisao nakon Hajdarevićevog šuta s 20 metara kada je vrhovima prsstiju upio skrenuti loptu koja je išla i samo ugao njegovog kola i odbiti je u korner.

Samo tri minute kasnije ponovo je Miškić bio u centru pažnje kada je zaustavio udarac Bekrića nakon što je iskusni veznjak Želje napravio sjajan solo prodor.

Novu šansu Plavi su imali u 73. minuti. Bojo je šutirao, a Miškić je još jednom bio siguran.

U 84. minuti Širokobriježani su udvostručili prednost. Miletić je pogriješio, a Jurić lobuje Erića za 2:0.

Tri minute kasnije Lendrić propušta zicer, a iz kontranapada Pervan pogađa za 3:0.

U sudačkoj nadoknadi vremena Lendrić i Bojo su postavili konačnih 3:2.

Nogometaši Sarajeva, koji od 17 sati gostuju u Banjoj Luci kod Borca, sada imaju pet bodova više u odnosu na Plave, te su osigurali jesenju titulu Premijer lige BiH dva kola prije kraja prvog dijela prvenstva.

Željezničar - Široki Brijeg 2:3 (Lendrić 90+2., Bojo 90+3. - Marić 15., Jurić 84., Pervan 87.)