• Nevjerojatan meč

Otkad pratim nogomet, ne pamtim utakmicu kao što je ona sinoćnja između TSC Bačke Topole i FCSB-a, nekadašnje Steaue. Treba duboko zaviriti u nogometne knjige i vidjeti je li ovakvo nešto ikada viđeno. U bližoj povijesti sigurno nije.

Bio je to susret drugog pretkola Europske lige. Sam meč je bio pod znakom pitanja, jer je 9 gostujućih igrača na testiranju na koronavirus imalo pozitivan nalaz. Rezultiralo je to sa samo 14 igrača u zapisniku.

Počelo je žustro. Već u 15.minuti Bačka Topola je imala 2-0 preko Miličevića i Duronjića. U 25. gosti smanjuju preko svog kapetana, Comana. U 44. minuti Ponjević dobiva crveni karton u domaćoj ekipi i daje veliku šansu rumunjskoj momčadi.

U 50. minuti FCSB se potpuno vraća u utakmicu. Man zabija za izjednačenje, ali neriješen rezultat na snazi je bio tek tridesetak sekundi, jer je uskoro TSV opet poveo preko Antonića. U 63.minuti dosuđen je kazneni udarac za goste, koji je realizirao Man.

Do 90.minute nije bilo više pogodaka, i produžeci su bili izgledni. Ali u 91.minuti nesretni Balaž postiže autogol i poprima ulogu tragičara. Gosti su bili nadomak trećeg pretkola. Hrabra družina Zsoltana Szabe ne predaje se tako lako, i u 93.minuti preko kapetana Tomanović postiže pogodak za poravnanje i produžetak.

Prava ludnica viđena je u produžecima. U 103. minuti Siladji nakon oštrog starta na centru dobiva izravni crveni karton, i ostavlja ekipu na cjedilu. U 105.minuti Man je upotpunio hat-trick i doveo FCSB ponovo u vodstvo. Koje je ponovo potrajalo tek nekoliko sekundi, jer tek što se krenulo s centra Tumbaković zabija za 5-5.

Odlično su se borili igrači TSC-a s dva igrača manje. Ali kada je Petre u 108. minuti zabio za 5-6, činilo se da više nemaju snage. Grčevi su bili sve jači, a bolne grimase sve očitije. Ali srce junaka nikad nemojte otpisati. U 117. minuti Banjac sjajno ubacuje, kapetan Tomanović je izbjegao zaleđe i zabija za nevjerojatnih 6-6. Nije do kraja bilo više pogodaka, i pristupilo se izvođenju penala. U penalima su gosti bili bolji, pogodili su svih 5 puta, domaćin je promašio jedan, i FCSB ide u treće pretkolo.

No, medalja za hrabrost i fenomenalnu partiju ide za obje ekipe.