• Minimalna pobjeda

FOTO : Robert Matić/hajduk.hr

Nogometaši Hajduka plasirali su se u treće pretkolo Europske lige. Splićani su u Skopju pobijedili Renovu s minimalnih 0-1.

Nije to bila dobra utakmica izabranika Harija Vukasa.U prvom poluvremenu Hajduk je bio bolji i poveo u trećoj minuti pogotkom Caktaša na asistenciju Jaira. Imali su Bili još par dobrih prigoda za povećati rezultat, no nisu uspjeli. Najveću šansu je propustio Gyurcso, koji je sam izašao pred domaćeg vratara, koji mu je obranio udarac.

U drugom dijelu Renova je bila bolji protivnik. Nisu imali konkretnih prilika, ali nekoliko puta je Hajduk opasno disao. Nesmotrenost i nesnalaženje domaćih u kaznenom prostoru bili su saveznici Majstora s mora, koji su tako teškom mukom prošli dalje.

U trećem pretkolu Splićane očekuje mnogo teži zadatak. Protivnik će vjerojatno biti turski velikan, Galatasaray.