U prvom susretu 10. kola Superlige Federacije BiH – skupina juga odbojkašice Širokog Brijega pripremile su veliko iznenađenje svladavši favoriziranu momčad Viteza (3:1) koja je tako prokockala priliku preuzeti vodeću poziciju od Goražda koje je ovo kolo slobodna momčad.

Gošće su odlično otvorile utakmice osvojivši prvi set 17:25 te se po prikazanoj igri dalo naslutiti da će Vitežanke bez problema do nove pobjede.

No, Širokobriježanke su ubrzo u nastavku proigrale te izjednačile na 1:1 u setovima osvojivši drugi set rezultatom 25:21. Gošće su u trećem setu pokušale kreirati preokret, bile su jako blizu, no domaće odbojkašice nisu posustale te su slavile 25:20.

Četvrti ujedno i pobjednički set Širokobriježanke su osvojile s 25:17 te ovom sjajnom predstavom upisale treću ovosezonsku pobjedu te ujedno Vitezu nanijele prvi ovosezonski poraz.

U hercegovačkom derbiju, ujedno i derbiju kola, ekipa Mostara slavila je u Čapljini sa visokih 3:0.