FOTO : Action Images via Reuters

Leicester City ove sezone igra fantastično. Brendan Rodgers je sjajno posložio Lisice, koje su poražene samo od Liverpoola i Manchester Uniteda, i to pogocima s bijele točke. Leicester je otvorio deseto kolo Premier lige na St. Mary's Stadionu, gdje je ponizio domaći Southampton pred 28000 gledatelja. Gosti su slavili s 0-9.

Lisice su povele preko Chilwella već u desetoj minuti, a dvije minute kasnije veznjak domaćina Bertand dobiva izravan crveni karton. Leicesterov stroj je onda samljeo domaćina. Tielemans, Vardy i dvaput Perez su zabili za nestvarnih 0-5 na poluvremenu.

Trener Svetaca Austrijanac Ralph Hasenhuttl je vidio da je vrag odnio šalu, i da treba samo spriječiti potpunu katastrofu. Izmjenama je pojačao obrambeni dio momčadi. I to odlično pojačao, jer Soton u drugom dijelu nije primio pet nego još samo četiri pogotka. Perez je upotpunio hat-trick, isto je uradio i Vardy dodavši još dva pogotka, a jedan je zabio Maddison.

Nema još podataka o smjeni, ali kao "value bet" čini se opcija da Hassenhuttl može tražiti novi posao. Southampton je 17. na tablici, samo bod je osvojen na svom travnjaku, a ovaj debakl samo je dodao ulje na vatru.

Liecester je ovom pobjedom preskočio City na drugom mjestu, koji ima utakmicu manje. Vardy je izbio na čelo ljestvice strijelaca , ispred Aguera. Ovo je najveća gostujuća pobjeda Premier lige u povijesti, a izjednačena je i rekordna pobjeda uopće. Bilo je to 1995.kada je Manchester United na Old Trafordu nadvisio Ipswich sa 9-0. Da su znali to nogometaši koje vodi Brendan Rodgers, potrudili bi se da budu i dvoznamenkasti.

Lijepo je ovog vikenda biti navijač Leicestera, koji će, sudeći po dosad odigranom, biti ozbiljan kandidat i za Ligu prvaka.