U subotu je u mjestu Vareš održan sedmi po redu "Karate kup". Na natjecanju je sudjelovalo preko 200 natjecatelja iz 15 klubova, a nastupili su i članovi Karate kluba "Zanshin" Kreševo.

U konkurenciji seniora Ivica Trogrlić osvojio je čak tri srebrene medalje. Kod juniora, srebrom i broncom su se okitili Marta Lepan i Haris Boja.

Nauspješniji su bili kadeti. Sanja Jolunić se okitila zlatnom medaljom, ali u kolekciju je dodala i jedno srebro i jednu broncu. Mateo Kordić sebi i klubu donio je zlato i srebro, Emrah Fazlibašić i Magdalena Marjanović srebro i broncu, a Boris Komšić i Emilio Pravdić osvojili su brončana odličja.

U kategoriji djece, Ivano Medić osvojio je zlatnu i brončanu medalju, dok je uspješnom turniru za "Zanshin" pridonijela i Iva Lučić koja je uzela broncu.