dinamo superkup

Nogometaši zagrebačkog Dinama osvojili su prvi trofej ove sezone. Modri su osvojili Superkup pobjedom nad Rijekom 1-0.

Momčad Nenada Bjelice dominirala je cijeli susret, i mogla postići još koji pogodak. Dva pogotka Zagrepčanima su i poništena. Jedan opravdano, zbog prekršaja u napadu Marija Gavranovića.

Drugi je bio autogol Tomečaka, i poništen je zbog navodnog zaleđa Oršića, no čini se da su suci dobro pogriejšili u ovoj situaciji.

Trenutak odluke dogodio se u 42.minuti. Sjajna akcija, Gojak se izborio za udarac i sjajno pogodio pod prečku.

U 84. minuti Dinamo je ostao s igračem manje, nakon što je Lovor Majer u svega tri minute provedene na terenu dobio dva žuta kartona. Mladi veznjak ‘modrih’ ušao je u igru u 81. minuti, a tri minute kasnije morao na je ‘hlađenje’.

Najveću prigodu Rijeka je imala upravo s igračem više. Raspopović je izašao sam pred Livakovića, no vratar Dinama sjajno brani njegov udarac.

Na kraju zaslužena pobjeda Dinama i sjajan uvod u novu sezonu, koja u HNL-u starta idući vikend.