Kiša je i danas bila najveći neprijatelj teniskog turnira u Kiseljaku, ali odigrano je 12 mečeva, dok su  2 meča prekinuta u drugom setu.

Hrvat Domagoj Bilješko je u tri iscrpna seta izbacio Estonca Gliinku. Francisco Cerundolo nije dao šanse Nijemcu Hegeru. Bilo je 6-2;6-1.Brazilac Sorgi također je bio uvjerljiv protiv Srbina Rajića. Slavio je 6-3;6-2.

Antun Vidak je sa dvaput po 6-4 izbacio tenisača s pozivnicom, Rusa Igora Panina. Marko Tepavac je u dva seta uzeo po jedan break Čelebiću islavio 6-3;6-3.

Pavle Daljev predao je meč Nermanu Fatiću zbog ozljede pri rezultatu 4-1 u prvom setu. Iznenađenje je priredio Hrvat Alen Rogić Hadžalić izbacivši petog nositelja, Švicarca Jakuba Paula nakon 3 seta (6-1;6-7;3-6).

Odigrana su i dva meča osmine finala. Iznenađenje je priredio Latvijac Maritins Podzus izbacivši prvog nositelja Aldina Šetkića sa 6-2;6-2. Australac O'Conell demonstrirao je silu izbacivši brazilskog tenisača Jordana Correiju sa 6-2;6-3.

Zbog kiše je prekinut meč između Frane Ninčevića i Nika Razboršeka. Slovenac Razboršek je dobio prvi set sa 6-2, a u drugom vodi 5-3.Servira Ninčević.

U konkurenciji parova Francisco Cerundolo i Sorgi su sa 2-0 u setovima dobili Raismu i Glinku. Juan Manuel Cerundolo i Andress Dellatore su u tie-breaku dobili Ilića i Milenkovića sa 10-4. Duje Kekez i Antun Vidak predali su meč Leiteu i Turchettiju pri rezultatu 6-2 3-3.

Šetkić i Tepavac dobili su prvi set 6-4 protiv trećih nositelja Villanueve i Jandrića. Nastavak je sutra.