Sinoć smo saznali imena finalista Europske lige za sezonu 2018./2019. Bit će to momčadi Chelseaja i Arsenala, što potvrđuje potpunu dominaciju engleskih timova ove sezone. Nikad u povijesti finale Lige prvaka i Europske lige nisu igrali samo Englezi, no nakon izbivanja ovo je pokazatelj da je engleska liga još uvijek konkurentna.

Arsenal je potvrdio da je u ovom trenutko bolja momčad od Valencije. Brzo je domaćin došao u vodstvo preko Kevina Gameira, već u 11.minuti. Marcelinhovi izabranici postigli su prvi cilj, a to je bio brzi pogodak. No, već u 17.minuti proradila je kombinacija Lacazette-Aubameyang, a napadač gabona zabija za 1-1.

Na početku drugog dijela Lacazette potvđuje sjajnu formu zabivši za 1-2 i to je bio znak da Šišmišima trebaju četiri pogotka. U 58.minuti Gameiro zabija za 2-2 i daje kakvu-takvu nadu navijačima na Mestalli, kojih je bilo 46 tisuća.

Sve dileme oko prolaska otklonio je sjajni Auba, zabivši u 69. za 2-3. Isti igrač kompletirao je hat-trick u 88.minuti i zabio za konačnih 2-4.

Sead kolašinac odigrao je jako dobru utakmicu. Valencia je imala više udaraca, ali samo trećina je išla u okvir. Zasluženo je Arsenal prošao, ukupnom pobjedom 7-3.

Veliku dramu smo gledali na Stamford Bridgeu. Chelsea je ušao kao veliki favorit, no Frankfurt se nije došao braniti. U početnoj postavi našla su se oba

Hrvata,Kovačić s jedne i Rebić s druge strane.

Chelsea je poveo u 28.minuti.Hazard je sjajno uposlio Loftus-Cheeka , koji šalje loptu u lijevu stranu gola. Na početku drugog dijela srpska kombinacija Gačinović-Jović donosi veliko slavlje gostima, a ovaj potonji zabio je za 1-1. Reakcija Ante Rebića obišla je svijet. Naime, nakon što je Jović primio lopti, Ante je već podigao ruke u zrak i počeo slaviti pogodak. Pokaaztelj je to velikog zajedništva u ekipi, ali i vjere jednih u druge. Jović je naravno lagano zabio.

Do kraja nije bilo pogodaka i otišlo se u produžetke. Umorni Rebić zamijenjen je u 93.minuti, a ušao je Haller, koji je i dobar izvođač kaznenih udaraca.

Ni u dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka i otišlo se u dramu penala.

Haller i Barkley sigurni su u prvoj seriji. Jović zabija u drugoj, ali Azpilicuetin udarac brani Trapp i daje gostima veliku priliku. De Guzman i Jorginho sigurni su u trećoj seriji. U četvtoj seriji okršaj braniča.Udarac Hintereggera brani Kepa, a Luiz zabija i vraća seriju na početak. U petoj seriji Kepa brani i udarac Paciencije, koji je ušao pred sam kraj, i to samo da izvede penal. Hazard zabija i donosi veliko slavlje Chelseaju.

Kovačić je odigrao 120 minuta,i zaradio žuti karton. Dobio je ocjenu 6,8. Imao je 80 posto uspješnih dodavanja, ili ukupno 52. Od devet driblinga pet je prošlo, a dvaput je on predriblan. Ušao je u 25 duela, 14 ih je osvojio. Presjekao je tri lopte.

Ante Rebić igrao je 93 minute. Dobio je ocjenu 7. Samo je jednom pucao , izvan okvira. Imao je samo 52 posto točnih dodavanja, ili njih 13. Ali sudjelovao je u pogotku, jer je dodao asistentu Gačinoviću. Od 20 duela, deset ih je dobio. Oteo je jednu loptu, a dva od tri driblinga su prošla.

Finale se igra 29.svibnja na Olimpijskom stadionu u azerbejdžanskom Bakuu.